KENT34 – İstanbul Haberleri

Bir Yıldır İlik Nakli Bekleyen Genç Kıza, Kardeşi Hayat Olacak

BURSA nın İnegöl ilçesinde bir yıldır ilik nakli bekleyen 20 yaşındaki Hazal Yıldırım a, 14 yaşındaki kız kardeşi Elif Yıldırım hayat verecek.

Bir Yıldır İlik Nakli Bekleyen Genç Kıza, Kardeşi Hayat Olacak
Bu haber 09 Nisan 2019 - 15:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘nın ilçesinde bir yıldır ilik nakli bekleyen 20 yaşındaki Hazal ‘a, 14 yaşındaki kız kardeşi hayat verecek. 

‘nın İnegöl ilçesinde yaşayan Ahmet ve çiftinin büyük kızları Hazal Yıldırım’a geçtiğimiz yıl ilik kanseri teşhisi konuldu. Bir yıl boyunca ilik nakli için uyumlu donör aranan genç kıza, sevindiren haber 14 yaşındaki kız kardeşi Elif Yıldırım’dan geldi. Yapılan tetkiklerde Elif Yıldırım’ın ilik nakli için ablasıyla yüzde 98 uyumlu olduğu ortaya çıktı. Nakil, Haziran ayında geçekleşecek.

ARKADAŞLARINDAN SÜPRİZ KUTLAMA

Yıldırım Ailesi’nin sevincine, Hazal Yıldırım’ın arkadaşları da ortak oldu. İnegöl Kafkas Folklör ve Kültür Derneği’nin dansçısı olan Hazal Yıldırım’a, ekip arkadaşları süpriz ziyaret gerçekleştirdi. Büyük mutluluk yaşayan Hazal, arkadaşları ile Kafkas oyunu oynadı. Hazal Yıldırım, “Ekip arkadaşlarım beni yalnız bırakmadı. Bu ziyaretleri için çok teşekkür ederim. Arkadaşlarım ve folklör benim hayatımın bir parçası. En kısa zamanda iyileşip tekrar aralarına katılmak istiyorum” dedi. İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Faruk Demirtaş da Yıldırım’ın tedavi süreci boyunca yanında olduklarını ve dua ettiklerini söyledi. 

– Bursa

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA