KENT34 – İstanbul Haberleri
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Kartal’da Barcelona rüzgarı

Barcelona’nın Türkiye temsilcileri Ahmet Şimşek Koleji’nde konferans verdi.

Kartal’da Barcelona rüzgarı
Bu haber 08 Nisan 2019 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyanın en köklü futbol okullarından birisi olarak kabul edilen FCBEscola Türkiye’de! Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi futbol okulu olan FCBEscola İstanbul, Türkiye’deki 6-14 yaş arasındaki çocuklara FC Barcelona’nın genç takımlarında uygulanan metotlara ve felsefeye uygun olarak futbol bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

FC Barcelona’nın Türkiye temsilcisi Albert Medall Mundet, sine vizyon gösterileri ile kulübünün tarihini anlattı. Barcelona’nın ve Dünya spor tarihine damga vurmuş isimlerin Barcelona altyapısının da özenle yetiştirilerek sahaya bırakıldığını belirten Mundet, birçok ülkede temsilcilikler açarak küçük yaşta çocukları eğiterek futbol dünyasına hazırladıklarını belirtti. Messi, İniesta, Pep Guardiola gibi Barcelona’dan tüm dünyaya nam yapmış isimlerin bu şekilde yetiştirildiğini söyledi.

FC Barcelona’nın Türkiye temsilcisi Albert Medall Mundet

“Göğsümüzü kabartacaksınız”

Mundet’ten sonra kürsüye davet edilen Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu ve Başkanı Ahmet Şimşek, şunları söyledi: “Sevgili öğrencilerimiz, sizlere sevgili öğrencilerimiz demekle kalmıyorum. Sporcu, kuvvetli, güçlü öğrencilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bu yüksek ilginizden anlaşılıyor ki sizler sporu seviyorsunuz. Her biriniz birer sporcu olarak yetişecek ve göğsümüzü kabartacaksınız. Sizlerle biz iftihar ediyoruz. Çünkü sizler aydın gençlersiniz, ileriyi gören gençlersiniz, medeni ve modern insanlarsınız. Bunu bildikleri için buraya gelen Albert Mundet’i tebrik ediyorum ve teşekkürlerimi arz ediyorum.

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur”

Konuşmasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle sürdüren Şimşek, “Yüce Atatürk ne demişti? Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Şimdi aranıza dünya çapında efsane olmuş Barcelona’nın mensuplarının gelmesi bizi sevindirdi. Çünkü bizde onlara imreniyoruz, onlarda bize imreniyorlar. Türk gibi kuvvetli olduğumuzu onlarda anladılar. Burada bilgiyi alıyorsunuz, burada bilgili insanlar, meslek sahibi insanlar olmak için yetişiyorsunuz. Bunu yapmak için kafanızı yoruyorsunuz. Şuan bilgi almak, kültür almak, adam gibi yetişmek için sahip olduğunuz bedeninizi korumanız, ona bakmanız lazım. Ona bakmakta ancak sporla olur başka bir şeyle olmaz bunu bilin. Sağlam kafalarınız ancak güzel yetiştirdiğiniz sağlam bedeninizle olur. Sizler bedeninizi yetiştirirken spor kulvarlarının en tanınmışı, en sevileni, en beğenileni, en sosyali, en kültürel olanı futboldur. En başta futboldan vazgeçmeyin” dedi.

Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu ve Başkanı Ahmet Şimşek

“Sizlerin mükemmel yetişmesini istiyoruz”

Şimşek son olarak şunları söyledi: “Futbol sadece ayak oyunu değildir. Futbol zeka oyunudur, kafa oyunudur ve bedenin bütün uzuvlarını çalıştıran, kuvvetlendiren bir spordur. Bunu hayatınız boyunca yapın. Bilhassa sporun her dalını yapın. Sizleri seviyoruz. Sizlerin mükemmel yetişmesini istiyoruz. Onun için aramıza gelen Barcelona takımının ve onun gibi efsane olmuş takımları başımızın üstünde tutuyoruz. Başımızın üstünde yerleri var”

Şimşek’in konuşmasından sonra Albert Medall Mundet, Şimşek’e isminin yazılı olduğu Barcelona forması ve plaket verirken Şimşek’te Mundet’e plaket verdi. Daha sonra Ahmet Şimşek Koleji’nde başarılı olan sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.

SON DAKÄ°KA