KENT34 – İstanbul Haberleri

Gökhan Yüksel: Atatürk’e bağlıyız

Kartal’ın yeni Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, mazbatasını ve mührünü aldıktan sonra Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Gökhan Yüksel: Atatürk’e bağlıyız
Bu haber 05 Nisan 2019 - 15:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbul’un en genç belediye başkanı olarak seçilen Gökhan Yüksel, mazbatasını aldıktan sonra Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak yüzlerce partiliyle saygı duruşunda bulundu. Daha sonra İstiklal Marşı okundu. Yüksel yaptığı konuşmada Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığını vurguladı.

“Daha iyi noktaya çıkartmak için koşturacağım”

Yüksel şunları söyledi: “Hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Zorlu bir maratondu; hep birlikte çalıştık, çabaladık, koşturduk. Tatlı bir mücadele vardı ve bu tatlı mücadele artık sonuçlandı. Mazbatamızı aldık. Mazbatamızı aldıktan sonra sevgili belediye başkanımız Altınok Beyi ziyaret ettik, devir teslim törenimizi gerçekleştirdik ve ilk olarak Atamızın huzuruna gelip Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olduğumuzu bildirdik sevgili dostlar. Söylediğim gibi; bu tatlı mücadele bitti, artık Kartal’daki bütün komşularımızla 468 bin kişinin belediye başkanı olarak burada hizmet bayrağını alıp daha iyi noktaya çıkartmak için koşturacağım sevgili dostlar.

“Mutluyuz, gururluyuz”

Bu noktada hepinizin desteğine, emeğine, gücüne ihtiyacım var. Bugün buraya gelip beni çok mutlu ettiniz, bizlere güç verdiniz, Kartal’da hizmet koşarak devam edecek sevgili dostlar.Evet, mutluyuz, gururluyuz; fakat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu mazbatasını alana kadar da bu mücadelemiz, bu duruşumuz ve nöbetimiz devam edecek sevgili dostlar. O noktada da hiçbirinizin şüphesi olmasın; orada da sevgili ilçe seçim kurulu üyeleri, emniyet mensuplarımız siyasi partilerin temsilcilerinin gözü önünde sayım işlemleri devam ediyor. Dolayısıyla biz de nöbete devam ediyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, bu fark kapanmaz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’dur. Onun için bu işin kaybedeni yoktur, kazanan 16 milyondur, kazanan Kartal halkıdır. Dolayısıyla komşularımızla kucaklaşmaya, birliğe, beraberliğe, kardeşliğe dostluğa ve güler yüzle hizmete devam etmek istiyoruz. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum.’

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA