İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ataşehir’e sevgi ve kardeşliği aşılıyor

Proje tanıtım toplantısında Ataşehir için yapacağı projeleri açıklayan İlgezdi, ilçeye hazırlamış olduğu 22 projeyi sundu. 2009’dan itibaren Ataşehir’e hizmet veren İlgezdi, ülkenin hizmetten daha çok sevgi ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu söyledi. İlgezdi, Ataşehir’e hem proje üreterek hizmet verecek hem de sevgi ve kardeşlik duygularını ilçesine aşılayacak.

“Biz Ataşehirliyiz”

Seçim çalışmalarını sürdüren Battal İlgezdi, “10 yıl önce Belediye Başkanlığı’na aday olunca mahallenize gelip hep beraber yöneteceğiz dedik. Ataşehir’de her bölgeden her şehirden gelen insanımız var. Göreve geldiğimiz günden itibaren sağcı-solcu anlayışını kaldırıp, biz Ataşehirliyiz dedik. Çünkü bizim anlayışımızda öncelik insandır” dedi.

“Hedefimiz yüzde 60”

Battal İlgezdi, projelerini açıkladıktan sonra vatandaşla buluşmayı da ihmal etmiyor. Battal İlgezdi, 31 Mart yerel seçimlerinde oy hedefinin yüzde 60 olduğunu söyledi. Meclis üyesi adaylarını seçerken her bölgeden her yöreden adaylar belirleyip, milli takım kurduklarını vurgulayan İlgezdi, “Önümüzdeki dönem bu kenti bu arkadaşlarımla ve sizinle hep birlikte yöneteceğiz. Günlerdir sokak sokak geziyorum, herkes oyumuz sana diyor. 2009’da aday olduğumuzda yüzde 41, 2014’de yüzde 49 buçuk oy aldık, şimdi de hedefimiz yüzde 60” dedi.

“Mağduriyetleri kaldıracağız”

Ataşehir’de imar planları sorununa çözüm üretmesine rağmen bir türlü sonuç alamayan Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi alındığında mağduriyetlerin giderileceğinin sözünü verdi.

Battal İlgezdi, “Yıllardır Ataşehir’in çoğu mahallesiyle ilgili bir sorun var. Biz göreve gelmeden önce, imarla ilgili yıllardır hiçbir adım atılmamıştı. Kapı kapı gezip, çözmek için kavga ettik, en sonunda 1/5000’ler yapılıp bize geldi. Bu planın sorunları çözmeyeceğini ve sağlıksız olduğunu söyledik. Israrla planı bize dayattılar ve mecbur kalıp biz de bu planlara uyarak 1/1000’likleri hazırlayıp, Büyükşehir’e gönderdik. 6 ay bekledikten sonra, mahkeme kararıyla planlar iptal edildi. Daha sonra birileri çıkıp bir günde plan yaptık dedi. Burada benim ve arkadaşlarımın aylarca verdiği emek var. Bu planlar bir günde çıkıyorsa, planlar meclisten geçti, neden askıya çıkarmıyorsunuz, askıya çıkarın da görelim, çünkü niyetiniz belli, seçimden sonra iptal edeceksiniz. Biz İstanbul’u kazandığımızda bu planı revize edeceğiz, düzelteceğiz. Mağduriyetleri kaldıracağız. Bir metrekare alanı bile yeşile açmayacağımızın sözünü verdik, açmadık, açmayacağız. Mağduriyetler giderilecek. İstanbul’da yeniden destan yazacağız” dedi.

İlgezdi’nin yeni dönem projeleri

Atatürk Sağlık Merkezi, Ferhatpaşa Sağlık Merkezi, Gençlik ve Yaşam Merkezi, Mutfak Sanatları Merkezi, İçerenköy Kapalı Spor Salonu, Yarı Açık Yüzme Havuzu, Açık Hava Spor Tesisi, Yeni Nikah Salonu, Performans Sanatları Merkezi, Meslek Edindirme Merkezi, Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu, Kemal Sunal Kültür Merkezi, Çocuk Mola Merkezi, Çocuk Bilim Merkezi, Merkez Kütüphane, İnovasyon Merkezi, Küçükbakkalköy Gösteri Merkezi, Sosyal Market,  Yeni Yeşil Alanlar ve Organik Parklar, Atapark, Hal arazisine Kent Park, Atatürk Mahallesi Kent Meydanı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat, araç kiralama