İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şadi Yazıcı ve Özgen Nama ezber bozmaya devam

Biri Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı, diğeri Millet İttifakı Adayı… İkisinin de ortak yönü halka dokunmayı bilmeleri, küslüklere saplanıp kalmamaları. Açıkçası Şadi Yazıcı ve Özgen Nama ezber bozmaya devam ediyorlar.

Vural Dağtekin

KENT34 – Özel Haber

Türkiye’de son dönemde iyice keskinleşen siyasete göre tavır belirleme, mezhepsel farklılıklara göre siyaset gibi ayıplara asla bulaşmayan, hoşgörü ve insan odaklı çalışmayı şiar edinen Şadi Yazıcı “Tuzla Modeli” ile çok konuşuluyor.

Tuzla 10 yılda “Nereden Nereye”

AK Parti’nin sloganlaştırdığı “Nereden Nereye” sözünün hakkını veren bölgedeki tek aday Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı… İlçesinde 10 yılda 40 yıllık hizmet yapması bir yana, her seçimde artan oyları ile de başlı başına bir tez konusu olarak kamuoyu araştırmacılarının da gözdesi durumuna geldi.

Şadi Yazıcı, ilçesinde 2 dönem başkanlık yapmasına rağmen, kamuoyu araştırmalarına göre partisinin de üzerinde vatandaş desteği sağlamasına rağmen, gece gündüz oylarını arttırmak için çalışması ile ciddi bir takdir topluyor.

Ayrıştırmaması ile sevildi!

Belediye Başkanlığı döneminde İBB’den bağımsız yaptığı sosyal tesisleri ile vatandaşa ailece gidebileceği yeşil alternatifler sunan, ilçede dokunulmadık yoksul, garip gureba bırakmayan, tatil dönemi dahil her hafta halk günlerini aksatmayan Yazıcı, insanları siyasi yapıya göre ayrıştırmayan yönü ile de aslında neden konuşulduğunun cevabını hizmetleri ile veriyor.

Belediyecilikte “Tuzla Modeli”

Türkiye’de son dönemde iyice keskinleşen siyasete göre tavır belirleme, mezhepsel farklılıklara göre siyaset gibi ayıplara asla bulaşmayan, hoşgörü ve insan odaklı çalışmayı şiar edinen Şadi Yazıcı, Tuzla’da yapılan son 3 kamuoyu araştırmasında da oyunu arttırarak belediye başkanlığına yeniden seçileceğini netleştirdi. Üstelik partisi kamuoyunda ekonomi temelli eleştiriler ile oy kaybediyor söylentilerine rağmen bunu başarması da belediyeciliğe yakın zamanda “Tuzla Modeli” ile bakılmasına sebep olacak gibi görünüyor.

Aslında Yazıcı’nın yaptıkları incelendiğinde, “Belediye başarılı olmak için ne yapmalı?” sorusundan çok “Belediye Başkanları halkın sevgisini kazanmak için nasıl davranmalı?” sorusuna cevap bulunacaktır.

Zeybekçi söyledi ama Tuzla 10 yıldır uyguluyor

Eski Bakan ve günümüzün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekçi’nin Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın “Teke Tek” programında bir kez daha sarf ettiği, “İzmir’i Kayseri gibi idare edemeyiz” sözüne 10 yıldır cevap olan “Tuzla Modeli”ni AK Partililerin iyice incelemeleri kendi menfaatlerine olacaktır.

Özgen Nama “Sancaktepeliyiz” vurgusuyla muhafazakar seçmen yoğunluğuna rağmen sevilen ve güvenilen kişiliği sayesinde ilçesinde seçimi almaya çok yakın görünüyor.

Özgen Nama bu kez kazanır!

Özgen Nama da ezber bozan diğer aday olarak göze çarpıyor. Baştan beri partizanca bir üslupla hitaplarda bulunmayan, konuşmalarında Sancaktepelilik vurgusu yapan Nama, gençliğinin yanında belediyecilik tecrübesi ile de dikkat çekiyor.

Onu da birçok adaydan ayıran asıl duruşudur. Halkın içinden gelen, insana dokunmayı bilen, yeri geldiğinde bağışlayıcı bir bilgeliği, yeri geldiğinde doymak bilmeyen bir çalışma hırsı ile kitleleri etrafında toplaması ile artık yarışmayı değil bence arayı açmayı hedefliyor.

“Büyütelim hepimizin olsun!”

Cumhur İttifakı Adayı Şeyma Döğücü adı açıklandığında sosyal medya hesaplarından tebrik yayınlayan, karşısındaki adayın bir hanımefendi olduğunu asla unutmayarak konuşan, eleştiri yerine yapacaklarını anlatan, adeta kendi ile yarışan Nama, şimdilerde tüm partililerinin de açık desteğini almayı başarmış görünüyor. “Küçük kalsın benim olsun” anlayışını, “Büyütelim hepimizin olsun” anlayışına devşirebilmek ancak sabırla alınacak bir yoldur. Özgen Nama’nın geçmişteki tüm kırgınlıkları yok eden bu tavrı ona sandıkta ciddi bir güç getirecektir.

“Biz Sancaktepeliyiz” vurgusu tuttu

Projelerinde uçmayan Özgen Nama, yapılabilecek işleri tamamen halkın sıkışıp kaldığı coğrafyada bir vaha oluşturmak odaklı tasarlamış. Vatandaşın ilçesinde nefes alabileceği, zamanını keyifle geçirebileceği tesislerin yanında, sağlıktan, kültüre, sanattan gezinti alanlarına kadar birçok konuda “Belediyeciliği iyi bilirim” dercesine ilmek ilmek dokuyarak hazırladığı projelerini şimdilerde Sancaktepelilere anlatıyor. Anlatırken de “Sizin partiniz kötü” demek yerine “Biz Sancaktepeliyiz. Bizi biz kalkındırırız” demeyi tercih ediyor. Bu farklı siyaset dili onu daha da çekici kılıyor.

Bence başkanlığı alacak

Özgen Nama için tespitimi açıkça yazayım. “Geçen sefer yalnızdı yüzde 30’un üstünde oy aldı. Bu kez herkes yanına geldi, başkanlığı alacak. Çok iddialı bir yaklaşım olacak ama Sancaktepe’de bu saatten sonra seçimi Nama’nın kazanmasına kesin gözü ile bakıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir