KENT34 – İstanbul Haberleri

“Pendik’ten Kartal’a geldim. Çünkü Kartal’ı seviyorum”

“Kartal’da ne çok kadın girişimci varmış” dediğinizi duyar gibiyiz. Bugün sizlere onlardan bir tanesini daha tanıtacağız. Kartal Yukarı Mahallesi’nde bulunan dükkânıyla taptaze bir esnaf Özlem Başoğlu. Çeşit çeşit pasta malzemeleriyle, sizlere hayalinizdeki pastaları yapma imkânı sunuyor. Özlem Başoğlu eteğinin tozuyla bizleri ağırladı ve kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar…

“Pendik’ten Kartal’a geldim. Çünkü Kartal’ı seviyorum”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kartal Yuları Mahallesi’nde bulunan Pasta Malzemeleri dükkânı ile bilinen Özlem Başoğlu, 1 buçuk senedir bu işi yapıyor. Daha önce başka bir dükkânda çalışan Başoğlu yeterli deneyimi edindikten sonra kendi dükkânını açmaya karar verdi ve Pendik’ten Kartal’a geldi. Pendik’te oturduğunu belirten Başoğlu Kartal’da dükkân açmasını şu şekilde açıkladı; “Pendik’te oturuyorum ama Kartal’a taşınacağım. Kartal’ı seviyorum çünkü. İnsanlarını, çalıştığım mekândaki çevremi seviyorum.”

“Her çeşit pasta malzemesi bulunuyor”

Asıl mesleğinin Muhasebecilik olduğunu belirten Başoğlu; “1 buçuk senedir bu işi yapıyorum ama bu dükkânı açalı daha 2 ay oldu. Parti malzemeleri satıyoruz, hem perakende hem toptan satışımız var. Kek kalıpları, tabaklar, aklınıza gelebilecek her şey, parti ve pasta malzemelerinin her çeşidi bulunuyor dükkânımızda” şeklinde konuştu.

“Üstesinden geleceğime inanıyorum”

Her esnaf gibi bir takım sıkıntılar yaşadığını dile getiren Başoğlu; “Esnaf olmak zor; hem olduğunuz yere uyum sağlamak, insanlarla iletişime geçmek çok zor. Ben de yeni yeni alışıyorum” dedi ve şunları ekledi;  “Daha çok yeni olduğum ve esnaflığı ilk kez deneyimlediğim için ufak ufak sorunlar yaşıyorum ama üstesinden geleceğime inanıyorum”.

Son olarak esnaf olmaya karar verenlere bir tavsiye de bulunan Başoğlu; “Bu işi yapmak isteyenler her şeyi yerli yerine oturtsunlar, bütün planlamalarını sağlam bir şekilde yapsınlar, ondan sonra kalkışsınlar bu işe. Aksi halde sektöre girince sudan çıkmış balığa dönebiliyor insan” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA