KENT34 – İstanbul Haberleri

Kartal Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Kartal Belediye Meclisi, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel başkanlığında toplanarak ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Kartal Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı
Bu haber 10 Nisan 2019 - 14:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni dönemin ilk toplantısında vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken salona giriş yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yoğun alkış aldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından meclis toplantısına başlanılarak gündem maddeleri oylandı.

Başkan Yüksel’in gençlik mesajı vermesi dikkat çekti

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, toplantıya başlamadan önce AK Partili Meclis Üyesi Furkan Ordukaya ve CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş’i geçici olarak Divan üyeliğine davet etti. Meclis divanında kısa sürede olsa ‘Genç’ isimlerin olması dikkat çekti.

Meclis toplantısında Divan üyeleri, meclis başkan vekilleri ve encümen üyeleri kapalı zarflar içine isimleri yazılarak oylandı. Yapılan oylamada Divan Üyeleri CHP’li Meclis Üyeleri Ayten Aytür ve Yasin Ünder oldu. Meclis Başkan Vekilleri oylamasında ise Yılmaz Tuncer 1. Başkan Vekili seçilirken 2. Başkan Vekili Olcay Özgön oldu. Encümen Üyeliğine ise Hayri Doğruyol, Gülay Boyraz ve Metin Şahin seçildi.

Daha sonra komisyonlara üye seçimleri yapıldı. Yapılan seçimlerle birlikte komisyonlarda 3 CHP’li ve 2 AK Partili üye yer aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA