KENT34 – İstanbul Haberleri

Kartal’a ‘Ekonomist Başkan’

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Kartal Belediye Başkanlığı yarışında en yakın rakibine 14 bin fark atarak başkan seçilen Gökhan Yüksel, Kartal’ın ‘Ekonomist Başkanı’ oldu.

Kartal’a ‘Ekonomist Başkan’
Bu haber 05 Nisan 2019 - 9:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Kartal’da aday adaylığı sürecinde en güçlü rakipleri Altınok Öz ve Hüsnü Süslü arasından sıyrılarak adaylaşan Gökhan Yüksel, seçim yarışını zaferle bitirdi. CHP Kartal Gençlik Kolları’ndan itibaren partisine gönül vererek partinin çalışmalarında aktif rol oynayan Yüksel’in hizmet tutkusu gün geçtikçe daha da arttı. 2014’de CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi olan Yüksel, meclis kürsüsünde hem hizmetlerini anlattı hem de partisine yapılan eleştirileri yaptığı açıklamalarıyla saf dışı etti. Yüksel, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de meclis üyeliği görevini başarılı bir şekilde yaparak İstanbullulara doğru hizmet verme noktasında meclis kürsüsünden eleştirilerini yaptı.

Meclislerde yaptığı başarılı işler onu Kartal’da Belediye Başkan Yardımcılığına götürdü. Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yetmedi, CHP’nin Kartal Belediye Başkan Aday Adayları arasında yer aldı ve partisi onu Kartal’a aday gösterdi. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Gökhan Yüksel, ektiği tohumları sandıkta toplayarak Kartal’ın yeni belediye başkanı oldu.

Ekonomistliğini konuşturacak

CHP’nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Meclis Üyeliği döneminde özellikle faaliyet raporlarında ve performans görüşmelerinde belediyenin yatırımlarını şeffaf bir şekilde muhalif meclis üyelerine ve vatandaşlara anlatarak takdir toplayan konuşmalar yaptı. Türkiye’nin mevcut ekonomik durumu ile siyasetin yeni yüzler arayışına geçtiği seçimlerde Gökhan Yüksel’in bu avantajı iyi kullandığı görüldü.  Yüksel’in ‘Ekonomist’ ünvanının belediye başkanlığı döneminde etki yaratacak alanlar arasında yer alması bekleniyor.

Başkan seçilmesine rağmen mazbatasını almıyor

31 Mart Yerel Seçimleri’nde en yakın rakibi Ebubekir Taşyürek’e 14 bin 462 oy fark atan Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi. Günlerdir partilileri ile birlikte ilçe seçim kurulunda yapılan itirazları takip eden Gökhan Yüksel, halen mazbatasını almadı. Kartal Belediye Başkanı olarak seçilen Gökhan Yüksel sorularımız üzerine mazbatasını almak için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasını beklediğini belirtti.

“Çok çalışacağız”

Gazeteci Vural Dağtekin’e ilk röportajını veren Yüksel, “Çok çalışacağız” dedi. Yüksel ilk röportajında şunları söyledi: “Bu bir bayrak yarışıydı. Mevcut olan belediyemizle devam ediyoruz. Bu anlamda mutluyuz ve gururluyuz ama çok abartılacak bir durum yok. Yolumuza devam edeceğiz, hemen hizmet için kolları sıvayıp çalışmalarımıza başlayacağız. Buradan Kartallılara sevgilerimi ve selamlarımı iletiyorum. Hep dedik. Bütün Kartallıların belediye başkanı olacağız. Artık yarış bitti. Bütün komşularımıza hizmet etme vakti. Birçok icraatımız olacak. Çok çalışacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA