KENT34 – İstanbul Haberleri

İstanbul ve Ankara’da hizmetler ret olur mu?

CHP, Ankara ve İstanbul’da kesin olmayan sonuçlara göre yarışı önde bitirse de ilçelerin büyük bölümü AKP’de olduğu için belediye meclislerinde azınlığa düşüyor.

İstanbul ve Ankara’da hizmetler ret olur mu?
Bu haber 05 Nisan 2019 - 9:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “topal ördek” olarak nitelendirdiği bu durum nedeniyle, belediye hizmetlerinin engelleneceği endişesi kimi kesimlerce dile getiriliyor. CHP’li Özel ise bu konuda endişeli olmadıklarını, belirtirken, Eskişehir örneğini gösteriyor:

“Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’i iki dönemdir belediye meclisinde azınlık olmasına rağmen yönetiyor. Çünkü belediye başkanlığı icraadır. Belediye meclisi kent adına alınması gereken kararların alındığı yer. Elbette meclis çoğunluğu önemlidir ancak icranın başındaki kişinini elini kolunu bağlamaya çalışan yaklaşıma hiçbir belediye meclis üyesi cesaret edemez. Kente hizmeti engelleyerek oy kazanacağını düşünenler, sandıkta bedelini öder. Meclis çoğunluğu olmayan AKP, Türkiye’yi nasıl yönetiyor ve bunda da bir beis görmüyorsa, CHP’li başkanlar da oraları aynı şekilde yönetecektir. Eğer Cumhurbaşkanı, CHP’li belediye başkanlarını “topal ördek” olarak nitelendiriyorsa, Meclis’teki sandalye sayısına bakıldığında kendisinin de topal ördek olduğu ortadadır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA