İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yıldırım: Bugün gurur günümüz

Yıldırım konuşmasından satır başları şunlar;

Yıldırım Kartallıları selamladıktan sonra şöyle konuştu: “İstiklal Marşımızın Kabul edilişinin yıl dönümüdür. Merhum İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un Korkma…” diyerek başladığı marşımız her gün ülkemizin her köşesinde hür bir ses ile yankılanmaya devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Mehmet Akif Ersoy’u ve vatan millet için canını feda eden tüm şehitlerimizi şükran ile anıyorum.

Bugün gurur günümüz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiğimiz sözleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gece gündüz demeden çalışmaya gayret ettik, devam ediyoruz. Marmaray’ın ikinci kısmını da bugün açıyoruz.  Bu hattın açılması ile birlikte, iki yaka bir sevda İstanbul’a hizmet edecek.  Halkalı’dan, Bakırköy’den, Kartal’dan Ankara’ya ve Konya’ya gidebileceksiniz. Dünya şehri İstanbulluların hayatı daha da kolaylaşacak. Böylesine bir hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen bütün çalışanlara, ulaştırma bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Marmaray’ın da Avrasya Tüneli’ninde temelini Sayın Cumhurbaşkanım ile birlikte attık, şimdi açılışına yapmaktan gurur duyuyorum.

Hava yolunu, halkın yolu yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik.  Biliniz ki sadece ülkemizi böldürmeyiz. İstanbul trafiğini rahatlatacak bu proje ile karşınızdayız. Kartal,  31 Mart’ta gönül belediyeciliğine geçmeye hazır mısınız? Kartal dönüşümü hak ediyor değil mi?

Cumhuriyetimizin 100. Yılına giderken el ele vererek İstanbul’u marka şehir yapacağız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir