KENT34 – İstanbul Haberleri

Yıldırım: Bugün gurur günümüz

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Kartal’da Halkalı-Gebze açılışında konuştu.

Yıldırım: Bugün gurur günümüz
Bu haber 12 Mart 2019 - 9:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıldırım konuşmasından satır başları şunlar;

Yıldırım Kartallıları selamladıktan sonra şöyle konuştu: “İstiklal Marşımızın Kabul edilişinin yıl dönümüdür. Merhum İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un Korkma…” diyerek başladığı marşımız her gün ülkemizin her köşesinde hür bir ses ile yankılanmaya devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Mehmet Akif Ersoy’u ve vatan millet için canını feda eden tüm şehitlerimizi şükran ile anıyorum.

Bugün gurur günümüz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiğimiz sözleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gece gündüz demeden çalışmaya gayret ettik, devam ediyoruz. Marmaray’ın ikinci kısmını da bugün açıyoruz.  Bu hattın açılması ile birlikte, iki yaka bir sevda İstanbul’a hizmet edecek.  Halkalı’dan, Bakırköy’den, Kartal’dan Ankara’ya ve Konya’ya gidebileceksiniz. Dünya şehri İstanbulluların hayatı daha da kolaylaşacak. Böylesine bir hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen bütün çalışanlara, ulaştırma bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Marmaray’ın da Avrasya Tüneli’ninde temelini Sayın Cumhurbaşkanım ile birlikte attık, şimdi açılışına yapmaktan gurur duyuyorum.

Hava yolunu, halkın yolu yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik.  Biliniz ki sadece ülkemizi böldürmeyiz. İstanbul trafiğini rahatlatacak bu proje ile karşınızdayız. Kartal,  31 Mart’ta gönül belediyeciliğine geçmeye hazır mısınız? Kartal dönüşümü hak ediyor değil mi?

Cumhuriyetimizin 100. Yılına giderken el ele vererek İstanbul’u marka şehir yapacağız.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA