KENT34 – İstanbul Haberleri
Vural Dağtekin

Canan Kaftancıoğlu, Süleyman Soylu’ya çalıştı

Bakan Süleyman Soylu: ‘Altınok Öz’ü bir kez olsun enkaz başında görmedim’ demiş. Bakan haklı, gelen CHP İl Başkanı ve heyetleri onu göstermemek adına her şeyi yaptı.

Canan Kaftancıoğlu, Süleyman Soylu’ya çalıştı
Bu haber 10 Şubat 2019 - 14:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal’da geçirdiği 4 günün ardından gittiği Ankara’da AK Parti Demetevler Seçim İrtibat Bürosu açılışında Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü hedef alarak şunları söyledi.

“Milletime ve size bir şikayetimi söyleyeceğim. Dört gündür Kartal’da orada sıkıntı çeken ağlayan, ağlaşan insanlarla beraberdik. Derdiyle dertlenmeye çalıştık. Gücümüz yettiğince… Vallahi yemin ediyorum bir kere Kartal Belediye başkanını ne insanların taziyesinde ne orada o göçüğün başında ne de başka bir yerde görmedim. Şikayet ediyorum milletime, bütün millete şikayet ediyorum. Belediye başkanı olmak kolay bir iş değildir. Milletin reyini alıyorsun, oyunu alıyorsun ve orada belediye başkanı iken o milletin size verdiği emaneti ona hizmetinizle geri göndermek zorundasınız. Öyle sırça köşklerde oturup solculuk, komünistlik yapıp ondan sonra dönüp de millete tepeden bakmak değildir belediye başkanlığı, milletle beraber olmaktır. Milletime şikayetimdir. Orada üç yaşındaki, bir buçuk yaşındaki, dört yaşındaki sabiler ve oradaki aileler hepinizin huzurunda oradaki ailelere minnetlerimi ifade ediyorum. Bakanlarına minnetlerini ifade ediyorum. Tescil etmeye çalıştığımızda cenabı Allah’tandır, başımıza geldi sabredeceğiz. Siz yeter ki şuradaki gayretli çalışmalarınızı devam ettirin dediler. Ama bir belediye başkanı böyle bir felaket başına gelmiş insanların yanına gitmez mi? Sırtını sıvazlamaz mı? Orada insanlar çalışıyor. Her yerden gelmişler. Bursa’dan, Kocaeli’nden, Sakarya’dan herkes gelmiş. Kimisi orada olan görevli olana, polisimize bir bardak çay veriyor, kimisi bir bardak çorba veriyor. Gecenin bir saatinde beşinde, altısında arama kurtarma ekipleri çalışıyor. Biz belediye başkanını orada görmüyoruz. Batsın sizin komünistliğiniz, batsın sizin solculuğunuz, batsın sizin belediye anlayışınız.”

Sürüp giden bu hakaretlerin sebebi nedir?

Sayın bakan İstanbul Kartal’da olduğu 4 gün boyunca Kartal Belediye Başkanı’nı bir kez olsun görmediğini söylüyor. Millette saf saf inanıyor. Ama sayın bakan haklı. Neden mi?

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu Altınok Öz’ü yok saydı!

O 4 günde CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Kartal’daki göçük alanına geldi mi? Geldi.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ilk gün ilk saat itibarı ile alandaydı.

Peki yanında kimler vardı? İBB Adayı, il yöneticileri, Kartal ve çevre ilçe adayları…

Kartal’a gelen var ama geliyorum diyen yok!

Kimse sordu mu? Kartal Belediye Başkanımız ile de buluşalım diye? Hayır! Bilgi veren oldu mu? Hayır
Kartal’a kadar geldik. Burada bir CHP’li başkan var. Onu da bilgilendirelim dediler mi? Hayır.

Aday belirleme çalışmalarına kadar Kartal’da haftada 2-3 gün görünen, her fırsatta belediye başkanı ile fotoğraf veren Canan Kaftancıoğlu şimdi nedense köşe bucak kaçar oldu.

Manzara da şu oldu.

Alanda halk Başkanı bağrına bastı ama CHP İl yoktu!

CHP Kartal’ı boş bırakmadı ama Kartal’ın Belediye Başkanı Altınok Öz olduğu halde onu da yok saydı.

Ekrem İmamoğlu da Cuma günü geldi. Alana geçerken Altınok Öz’ü bilgilendirdi mi? Bence hayır.

Arkadaşlar… CHP’nin İstanbul’daki yönetici ve adayları…

Farkında mısınız bilmem ama o alandaki herkesten fazla tanınan kişi mevcut belediye başkanıdır. Altınok Öz o 4 gün boyunca, olayın olduğu ilk andan, enkaz kalkana kadar mütemadiyen geldi, bilgi aldı, bilgi verdi, belediye ekiplerini ki özellikle Fen İşleri Müdürü ve çalışanlarını bir dakika alandan çıkarttırmadı. Sivil Savunma Müdürü ve ekibi oradaydı. Destek Hizmetleri oradaydı. Ancak Altınok Öz de oradaydı. Tüm ekibi ile işin başındaydı.

Şimdi dönüp de Süleyman Soylu bakanımıza “El Vicdan Sayın bakanım” demek isterim ama adam haklı…

Kör olma da gör Kaftancıoğlu!

CHP İstanbul İl Başkanı ve heyetinin ısrarla sakladığı, görmek istemediği, uzak durduğu Belediye Başkanı Altınok Öz’ü Bakan neden “gördüm” desin ki?

Bir hataları var ki görünmemeye çalışanlar onlardır. Ancak hataları ne olursa olsun, Kartallılara saygı göstermeli ve Belediye Başkanını heyet ziyaretlerinde bilgilendirmeliydiler.

Meşhur bir deyiştir ama hatırlatayım…

Şimdi Altınok Öz Başkan da aynısını söylüyordur.

Kör olma da gör beni…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA