KENT34 – İstanbul Haberleri

CHP’de örgüt tamamen saf dışı bırakıldı

CHP’nde kazan kaynamaya devam ediyor. Belediye Başkan Adaylığı tecihinde örgütlerin taleplerine kulak tıkayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, son kararı ile “parti içi demokrasi bitti” mesajı verdi.

CHP’de örgüt tamamen saf dışı bırakıldı
Bu haber 09 Şubat 2019 - 16:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP MYK yayımladığı genelge ile tüm listelerin kesinleşmesine kadar seçim çevreleri için düzenleme ve onama yetkisini nihai olarak elinde tuttuğu bildirdi. Belediye Başkan Adaylığı tecihinde örgütlerin taleplerine kulak tıkayan CHP MYK, bu karar ile “Belediye Meclis Üyelerini de ben belirleyeceğim” demiş oldu.

Parti çevrelerinde örgütlerin tamamen saf dışı bırakılması şeklinde yorumlanan yazıya göre CHP yerel seçimler için yarışacak adaylarını belirlerken, Parti Meclisi’nde (PM) alınan yetki kapsamında genel merkezden bütün il ve ilçelere yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda PM’nin belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri için aday saptama yetkisinin MYK’ya devredildiği belirtildi.

Buna göre aralarında İstanbul’un da olduğu 22 ilde, tüm seçim çevrelerinde belediye meclis üyeleri ile il genel meclis üyelikleri aday listelerinin onama yetkisini MYK’da bulunuyor.

Müdahale yetkisi saklı tutulacak!

Yazıya göre, tüm seçim çevreleri için belediye başkan adaylığı listelerinin genel merkez tarafından hazırlanarak onanacağı, ilgili il ve ilçe temsilcilerine genel merkezde elden teslim edileceği belirtildi.

Yazıda MYK’nın tüm listelerin teslimine ve kesinleşmesine kadar tüm seçim çevreleri için düzenleme, onama, teslim, değiştirme yetkisini nihai olarak elinde tuttuğu ve gerek gördüğünde doğrudan müdahale edebileceği de bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA