KENT34 – İstanbul Haberleri

Erdoğan: Kararlı adımlar atacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kartal’daki enkaz alanında incelemelerde bulundu. Erdoğan, “Değerlendirmesini yapacağız ve atılması gereken adımları atacağız” dedi.

Erdoğan: Kararlı adımlar atacağız
Bu haber 09 Şubat 2019 - 10:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının yaralıları ziyaret için hastaneye gitti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Kartal’da çöken binada can kaybının 17’ye yükseldiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’daki gemi indirme töreninin hemen ardından,arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kartal’daki enkaz alanına geldi. Erdoğan, şu an çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal’daki incelemelerin ardından şu açıklamayı yaptı:

“KARARLI ŞEKİLDE ATIMLARI ATACAĞIZ”

“Biz şimdi hastanede bir ziyaret yapacağız. Ondan sonra cenaze törenine katılacağız. Buradan almamız gereken bir çok dersler var. Ve buna göre de gerek başsavcımız, gerek savcılar, gerek bilirkişi heyetleri, bütün bakan arkadaşlarım, AFAD hepsi çalışmalarını sürdürüyor. Ondan sonra bizler de oturacağız. Değerlendirmesini yapacağız ve atılması gereken adımları atacağız.”

CAN KAYBI 17’YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Koca ise Kartal’da çöken binanın enkazından şimdiye kadar 17 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA