KENT34 – İstanbul Haberleri
Vural Dağtekin

Enkaz altından çıkanlar!

Utanmadan Altınok Öz’e “vicanınız rahat mı” diye sordular canlı yayında… Hadi git sor arkadaş Mehmet Sekmen orada… “Bunca insan öldü. Vicdanın rahat mı?”

Enkaz altından çıkanlar!
Bu haber 07 Şubat 2019 - 17:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çok acı ama bir o kadar sarsıcı olan Yeşilyurt Apartmanı yıkımı, sadece kurbanlarını değil, siyaseti de enkaz altında bıraktı. Çarşamba günü yaşanan o olayın hemen ardından gördüğüm manzara, ülkede ne yazık ki insan hayatının göstermelik değeri olduğu ve usul dışına çıkanın yapanın yanına kar kaldığıdır.

Facianın sorumlusu o binayı yapan müteahhit ve mal sahibi kadar, o izni veren ve kaçağa göz yuman belediyecilerdir. Soyadı dışında hiçbir bağı olmadığı halde Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Hüsnü Yeşilyurt’u adeta linc eden havuz medyasıdır.

Bu lince sessiz kalmak bir yana adeta bağıra bağıra yayan siyasetçilerdir.

Sorarım size… O binayı yapan Hikmet Yeşilyurt’un sülalesinde Kartal’da siyaset yapan tek kişi  Hüsnü Bey midir? Tabii ki değil! Ancak bunu kusur gibi sunan bu medya ne yazık ki iktidar partisi mensubu olan o etkin ismi es geçmiştir. Ben de yazmayacağım. Çünkü Hüsnü bey ne kadar kusursuz ise o da o kadar masumdur!

Utanın siyaset kepazeleri! Suç şahsidir… Kimse bir sülale mensubu üzerinden karalanamaz. Suçlu gibi algı operasyonuna tabi tutulamaz. Hüsnü Bey o gün o binayı sora sora buldu. Çünkü hiçbir hukuku yok. Hiçbir aile bağı yok ama manşetlere onun adı çıkarıldı. Çünkü CHP üyesi ve karalanmak istenilen belediyenin başkan yardımcısı… Tek kusuru da bu!

Şimdi ben sorayım…

Bu haberi yazarken sayısı 10 olan cenazelerin sorumlusu şahıslar mıdır? Yoksa sistemin kendisi midir?

İşin kolayı var tabii suçla birini linc et, gündem değişsin.

Alın size gündem…

Utanmadan Altınok Öz’e “vicanınız rahat mı” diye sordular canlı yayında… Hadi git sor arkadaş Mehmet Sekmen orada… “Bunca insan öldü. Vicdanın rahat mı?”

O izinleri veren dönemin Kartal Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e bunu hesabını sorabilecek babayiğit var mıdır? Şu anda Erzurum Büyükşehir’de hem başkan hem de AK Parti adayı olan Sekmen hakkında bir soruşturma açılacak mı?

Cevabı da vereyim. Hayır!

Buradan ben soruyorum: “Vicdanın rahat mı Sekmen bey?”

Cevap veremez. Çünkü o dönem bitmiştir. Alan razı veren razı alışveriş sonrası herkes binasına kat atmıştır. Fakat alışverişin hesabını soran insan sayısı artınca dönemin İstanbul yöneticileri, günümüz iktidarı da yol kalmadığını görüp İmar Barışı adı altında resmen cinayet olan uygulamaya imzayı atmıştır.

Şimdi kime neyin hesabnını soracaksın?

Zaten ufukta seçim var. Bina da çökmüş. koy enkazın altına CHP’yi, debelensin dursun…

Kolay siyaset…

Halk adamı olmak halkına sonuna kadar sahip çıkmaktır. Halkın taleplerine doğru çerçevede cevap vermektir.

İşin aslı para lazımdı, geçmişin alışverişinden şikayet çoktu adına İmar Barışı deyip çürüğü yasallaştırdılar. Şimdi binalar bir bir yıkılmaya başlayınca cinayeti yıkacak adam arıyorlar. Yavuz hırsız ev sahibini bastıracak mı?

Evet… Hem de nasıl!

Kalın sağlıcakla…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA