KENT34 – İstanbul Haberleri
Vural Dağtekin

Vicdan ile cüzdan arasından İBB çıktı… Ancak…!

Vatandaşı sıkıştırma Sayın İmamoğlu…
Önceliğin ailesi ve rızkı olduğunu unutma!
Bu başarıyı ayakta tutmak kadar, vatandaşın umudu olmak gibi bir sorumluluğun da var artık…

Vicdan ile cüzdan arasından İBB çıktı… Ancak…!
Bu haber 01 Nisan 2019 - 18:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta İnternetin bölgemizdeki tek yerel televizyonu Doğuş TV ekranında, meslektaşım Ufuk Bulut ile gündemi değerlendirirken şu ifadeyi kullandım.

“Vatandaşın durumu gerçekten zor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar, çarşı pazar halleri o kadar zorluyor ki onca yıldır ülkeyi yöneten iktidar partisinin verdiği onca hizmeti göz görmez hale geldi. Birçok yatırımlar yapabilirsiniz. Ülkeyi dünya ile yarışan bir çizgiye çekebilirsiniz ama refah toplumunun imkanlarına sahip olan bir ülkede, refah toplumunun gelirleri ile yaşamıyorsanız işler sarpa sarabilir. Bu sebeple açık ve net ifade ediyorum. Vatandaş vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışıp kalmıştır. 31 Mart günü bu sıkışıklıkta tercihini yapacak ve bu böyle gitmez diyecektir. Ondan sonra ülkede bazı şeyler değişebilir. Refah toplumunun gelirini de alır diye düşünüyorum.”

Gerçekten de öyle oldu.

1994 yılında yine bir Mart ayında yapılan seçimlerde İstanbul ve Ankara dönemin yoksul kesimlerinin umudu Refah Partisi tarafından alınmış, hatta o günün Hürriyet Gazetesi bu durumu “Ankara Düştü” başlığı ile manşete taşımıştı.

Oysa düşen bir şey yoktu. Tersine vatandaş Demokrasinin kendisine sağladığı avantajı kullanmış ve siyaseti beklenenin dışında bir dizayna girişmişti.

O yılların İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu dip dalgasını erken fark etmiş ve vatandaşın bu talebini karşılayan sosyal çalışmalar ile gönüllerini kazanmıştı.

Erdoğan’ı marka yapan da bu beklentiydi. İmamoğlu ve Yavaş’ı belediye iktidarına taşıyan da aynı beklentidir.

Tabii ki burada Ekrem İmamoğlu‘na pozitif ayrımcılık yapmak gerekiyor.

Günümüz iktidarını ülkenin hakimi yapan İstanbul’un başına geleceğine en başta kendisinden başka inanan yoktu. Hatta o kadar emindi ki partisine adayları geç açıkladığı için sitemlerde bulunuyordu. Çünkü sahadaydı. Sahadaki talebi görüyordu. O talebi iyi değerlendirdi. Belediye Başkanlığından gelmenin avantajını çok iyi kullandı ve nihayetinde İBB’ye adını yazdırdı.

Vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışan vatandaşın, yeri geldiğinde çoluk çocuğunun rızkını çıkarmakta zorlanınca, kendisine yapılan onca yardımı ve hizmeti hiçe sayıp “Değiştir” diyebileceğini de herkese göstermiş oldu.

Bana göre Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı makamından sonra etki gücü olarak 2 numaralı koltuğunda oturacak. Sorumluluğu ve vebali çok büyük bir çalışma alanında İstanbul’a ve belki de örnek işlerle ülkemize emsal olacak. Bu sebeple uyarmak yine görevimizdir.

Vatandaşı sıkıştırma Sayın İmamoğlu…
Önceliğin ailesi ve rızkı olduğunu unutma!
Bu başarıyı ayakta tutmak kadar, vatandaşın umudu olmak gibi bir sorumluluğun da var artık…

Üstelik seni oraya taşıyan partinin de iktidar umudu oldun. Vebali büyük…

İstanbul için hayırlı olsun…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA