KENT34 – İstanbul Haberleri

Özgen Nama Sancaktepe’de ezber bozuyor

Belediye başkanlığı için yarışıyor. Genç yaştan itibaren siyasetin içinde… İnsana dokunmayı ve onları anlamayı biliyor… İşte Özgen Nama’nın analizi.

Özgen Nama Sancaktepe’de ezber bozuyor
Bu haber 14 Mart 2019 - 17:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken İstanbul’daki adaylar arasındanÖzgen Nama ezber bozan aday olarak göze çarpıyor. Baştan beri partizanca bir üslupla hitaplarda bulunmayan, konuşmalarında Sancaktepelilik vurgusu yapan Nama, gençliğinin yanında belediyecilik tecrübesi ile de dikkat çekiyor.

Onu da birçok adaydan ayıran asıl duruşudur. Halkın içinden gelen, insana dokunmayı bilen, yeri geldiğinde bağışlayıcı bir bilgeliği, yeri geldiğinde doymak bilmeyen bir çalışma hırsı ile kitleleri etrafında toplaması ile artık yarışmayı değil bence arayı açmayı hedefliyor.

“Büyütelim hepimizin olsun!”

Cumhur İttifakı Adayı Şeyma Döğücü adı açıklandığında sosyal medya hesaplarından tebrik yayınlayan, karşısındaki adayın bir hanımefendi olduğunu asla unutmayarak konuşan, eleştiri yerine yapacaklarını anlatan, adeta kendi ile yarışan Nama, şimdilerde tüm partililerinin de açık desteğini almayı başarmış görünüyor. “Küçük kalsın benim olsun” anlayışını, “Büyütelim hepimizin olsun” anlayışına devşirebilmek ancak sabırla alınacak bir yoldur. Özgen Nama’nın geçmişteki tüm kırgınlıkları yok eden bu tavrı ona sandıkta ciddi bir güç getirecektir.

“Biz Sancaktepeliyiz” vurgusu tuttu

Projelerinde uçmayan Özgen Nama, yapılabilecek işleri tamamen halkın sıkışıp kaldığı coğrafyada bir vaha oluşturmak odaklı tasarlamış. Vatandaşın ilçesinde nefes alabileceği, zamanını keyifle geçirebileceği tesislerin yanında, sağlıktan, kültüre, sanattan gezinti alanlarına kadar birçok konuda “Belediyeciliği iyi bilirim” dercesine ilmek ilmek dokuyarak hazırladığı projelerini şimdilerde Sancaktepelilere anlatıyor. Anlatırken de “Sizin partiniz kötü” demek yerine “Biz Sancaktepeliyiz. Bizi biz kalkındırırız” demeyi tercih ediyor. Bu farklı siyaset dili onu daha da çekici kılıyor.

Bence başkanlığı alacak

Özgen Nama için tespitimi açıkça yazayım. “Geçen sefer yalnızdı yüzde 30’un üstünde oy aldı. Bu kez herkes yanına geldi, başkanlığı alacak. Çok iddialı bir yaklaşım olacak ama Sancaktepe’de bu saatten sonra seçimi Nama’nın kazanmasına kesin gözü ile bakıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA