KENT34 – İstanbul Haberleri

Liseli gençlerden fotoğraf sergisi

Dünyada Kadınların çoğu hemen hemen aynı önyargılarla, yaftalamalarla, sözcüklerle, tanımlamalarla bir genellemenin içinde kaybolurken kendi özelliklerini ve eşsizliklerini yaşayamamaktadır. Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi öğrencileri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bu tema ile fotoğraf sergisi açtı.

Liseli gençlerden fotoğraf sergisi
Bu haber 10 Mart 2019 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf resim grubu öğrencileri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir proje gerçekleştirdi.

Çeşitli meslek gruplarından alanlarında etkin ve başarılı kadınlarla röportaj ve fotoğraflama çalışmaları yapan öğrenciler, çalışmalarını düzenledikleri sergide paylaştı. Projede amaç kadınları ne yüceltmen ne de yermek olduğunu söyleyen Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Bitir, Amacımız kadınlarımızı ne yüceltmek ne yermek ; arınmış beklentisiz yaftalamasız görebilmek ,sosyal statüsü ne olursa olsun sadece kendi benzersizliklerini vurgulamaktı. Tabi bunu vurgularken bir sürü kelimeyi ayıklamak için önce önümüze serdik belki de, tüm bunların arasından öze ulaşma kaygısını uyandırabilirsek ne mutlu bize” açıklamasını yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA