KENT34 – İstanbul Haberleri

Türkiye ile Rusya arasındaki kritik görüşme! İlk açıklama Akar’dan

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın davetlisi olarak bugün Ankara’ya geldi. Şoygu’yu törenle Akar karşılandı. Resmi törenin ardından ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin basına açık kısmında ilk açıklama Hulusi Akar’dan geldi.

Türkiye ile Rusya arasındaki kritik görüşme! İlk açıklama Akar’dan
Bu haber 11 Şubat 2019 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın davetlisi olarak bugün Ankara’ya geldi. Şoygu’yu törenle Akar karşılandı. Resmi törenin ardından ikili görüşme gerçekleştirdi.

 

 

AKAR VE ŞOYGU’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Görüşmenin basına açık kısmında ilk açıklama Hulusi Akar’dan geldi. Akar, “Hem bölgedeki barış ve istikrarın temin ve idamesi, ateşkesin sağlanması hem de ülkelerimizin hak ve menfaatlerinin korunup kollanması, güvenliğin sağlanması için Rusya ile her seviyede çeşitli temaslarımız olmakta. Bugün yapacağımız görüşmeler de bir anlamda 14 Şubat’ta Soçi’de yapılacak başkanlar arası çalışmanın da bir ön çalışması olacaktır. Yaptığımız bu çalışmaların çok değerli olduğuna inanıyorum. Bölgenin barış ve istikrarına önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyorum. Bunun daha da ötesinde dünya barışına da gerçekten katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Şoygu ise, “Bugünkü çalışmada (Suriye’ye ilişkin) başlıca konular üzerinde mutabakata varacağımızı umuyorum” dedi.

GÖRÜŞME DAHA SONRA BASINA KAPATILDI

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden görüşmeye MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı.

SURİYE, İDLİB VE SAHADAKİ DURUM KONUŞULDU

Görüşmede, Soçi’de yapılacak üçlü zirve öncesinde Suriye’deki gelişmelerin yanı sıra İdlib başta olmak üzere bölgedeki son durumun ve sahadaki gelişmelerin ele alınması bekleniyordu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKÄ°KA